Okulistyka Akademicka oferuje badania narządu wzroku z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury diagnostycznej. Dzięki doświadczeniu, czynnej praktyce i obszernej wiedzy jesteśmy w stanie zapewnić naszym pacjentom trafną diagnozę oraz indywidualny plan leczenia. Diagnozujemy zarówno dzieci, dorosłych oraz osoby starsze, zarówno w zakresie prewencji zdrowotnej, jak i w przypadku wystąpienia problemów z narządem wzroku.

Okulista Warszawa Wola

Celem badania okulistycznego jest ocena funkcjonowania narządu wzroku i ewentualne skierowanie na leczenie. Najczęściej konsultacje lekarskie dotyczą pogorszenia widzenia, bólu i dyskomfortu w okolicy gałki ocznej. Wizyta okulistyczna składa się z dwóch etapów, czyli wywiadu lekarskiego oraz badania. Na podstawie wywiadu, okulista może stwierdzić z czego mogą wynikać trudności w widzeniu oraz czy występują choroby przewlekłe, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie narządu wzroku. Po przeprowadzeniu badania, lekarz stawia diagnozę i ewentualnie kieruje na dalszą diagnostykę oraz leczenie.

Zapewniamy pełną diagnostykę w przypadku podejrzenia schorzeń takich jak zaćma, zespół suchego oka, jaskra czy choroby plamki żółtej. Wdrożenie indywidualnego planu leczenia pozwoli pozbyć się problemu zdrowotnego oraz uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości. Tylko dzięki regularnym wizytom u okulisty można być pewnym, że w narządzie wzroku nie rozwija się żadna choroba. W przypadku kiedy wystąpią problemy z ostrością widzenia lekarz wykonuje komputerowe badanie wzroku. Jednak w przypadku wystąpienia innych niepokojących objawów, takich jak ból oka, pieczenie, swędzenie, łzawienie czy światłowstręt, może zaistnieć konieczność wykonania dodatkowych specjalistycznych badań. Wykonujemy między innymi USG gałki ocznej, tomografia gałki ocznej (OCT), badanie grubości rogówki (pachymetria) oraz komputerowe bezkontaktowe pomiary ciśnienia wewnątrzgałkowego. Okulistyka Akademicka oferuje kompleksowe badanie narządu wzroku za pomocą nowoczesnej aparatury diagnostycznej.

Okulista dla dzieci Warszawa Wola

Badanie wzroku u dzieci najlepiej wykonywać raz na dwa lata lub zgodnie z zaleceniami specjalisty. Dotyczy to szczególnie sytuacji, kiedy w rodzinie występowały schorzenia oczu i choroby ogólnoustrojowe, które mogą mieć wpływ na kondycję narządu wzroku. Na pierwszej wizycie lekarz będzie mógł zbadać ruchomość gałek ocznych oraz zdiagnozować ewentualną obecność zeza. Wskazaniem do wizyty jest również wystąpienie nieprawidłowości z narządem wzroku, takie jak łzawiące lub ropiejące oczy, infekcje oka, urazy oka, oczopląs oraz widoczna, nieprawidłowa budowa oczu. Okulista na Woli zapewnia przyjazną atmosferę, dzięki czemu dzieci i rodzice unikną niepotrzebnego stresu.  Warto pamiętać, że u starszych dzieci zaleca się regularne wykonywanie pełnej diagnostyki oczu, co jest niezbędne podczas przechodzenia zmian fizycznych w okresie dojrzewania.

Okulistyka Akademicka to zespół ekspertów, którzy specjalizują się w kompleksowej diagnostyce wad wzroku i chorób oczu u dorosłych i dzieci. Zapewniamy naszym pacjentom szybką diagnozę, komfortowe warunki oraz przyjazną atmosferę.

Okulista Warszawa

Leczymy

Okuliści oraz okuliści dziecięcy skupieni wokół projektu Okulistyka akademicka specjalizują się w diagnozowaniu oraz leczeniu szerokiego spektrum chorób okulistycznych. Najczęstsze konsultacje dotyczą pogorszenia wzroku, czerwonego oka oraz bólu lub dyskomfortu okolicy gałki ocznej. Zobacz w czym jeszcze możemy Ci pomóc!

Wada wzroku

Wada wzroku

Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm a także starczowzroczność, to najczęstsze przyczyny wizyt okulistycznych. W większości przypadków do pełnej satysfakcji pacjenta wystarczy prawidłowo dobrana korekcja okularowa.

Zespół suchego Oka

Zespół suchego Oka

Zespół suchego oka to częsta przyczyna okresowego pogorszenia widzenia oraz istotnego dyskomfortu pochodzącego z okolicy gałki ocznej. Personalizowane leczenie pozwala na szybkie uwolnienie się od problemów!

Choroby plamki Żółtej

Choroby plamki Żółtej

Choroby plamki żółtej należą do najpoważniejszych chorób okulistycznych. Dotyczą one struktury, która odpowiedzialna jest za cały sukces ewolucyjny ludzkiego oka. Dzięki prawidłowo funkcjonującej plamce żółtej człowiek rozpoznaje barwy, kontrast oraz najmniejsze detale otaczającego nas świata. Uszkodzenie plamki żółtej prowadzi do utraty tych funkcji i znacznie ogranicza nasze doznania wzrokowe.

Zaćma

Zaćma

Zaćma to zmętnienie soczewki oka spowodowane starzeniem się organizmu. Zaćma utrudnia odbieranie bodźców z otaczającego nas świata. Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy, które w pełni przywraca funkcję narządu wzroku, jest zabieg chirurgiczny.

Jaskra

Jaskra

Jaskra to choroba, która jest jedną z najczęstszych przyczyn nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. Przez długi czas może przebiegać bezobjawowo, dlatego tak ważne są regularne badania okulistyczne. Szczególnie powinny o tym pamiętać osoby, których krewni są leczeni z powodu jaskry.

Otwórz czat
1
Napisz do nas
Napisz do nas