Zespół suchego oka to częsta przyczyna okresowego pogorszenia widzenia oraz istotnego dyskomfortu pochodzącego z okolicy gałki ocznej. Personalizowane leczenie pozwala na szybkie uwolnienie się od problemów!

Zespół suchego oka to złożona choroba, która w istotny sposób może doprowadzić do obniżenia jakości życia. Do najczęstszych przyczyn zespołu suchego oka należą niekorzystne warunki środowiska życia i pracy, nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów znajdujących się na brzegach powiek, a także niektóre choroby ogólnoustrojowe.

Podstawę diagnostyki zespołu suchego oka stanowi prawidłowo przeprowadzony wywiad, a także szczegółowe badanie okulistyczne, które możliwe jest do przeprowadzenia w każdym gabinecie okulistycznym. W zależności od przyczyny zespołu suchego okulista może dobrać spersonalizowane leczenie, które w krótkim czasie przyniesie dużą ulgę. Niestety, w niektórych sytuacjach, szczególnie w przypadku ciężkiej postaci zespołu suchego oka, leczenie może trwać nawet wiele lat.

Pierwszą linię leczenia stanowią preparaty sztucznych łez. W przypadku niezadowalających efektów należy rozważyć zastosowanie leczenia przeciwzapalnego. Kompleksowe leczenie zespołu suchego oka powinno obejmować także terapię nieprawidłowo funkcjonujących gruczołów Meiboma. W niektórych przypadkach konieczne jest poszukiwanie choroby ogólnoustrojowej, która może negatywnie wpływać na funkcjonowanie gruczołów łzowych.

Okulista Warszawa

Zobacz również

WADA WZROKU

WADA WZROKU

Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm a także starczowzroczność, to najczęstsze przyczyny wizyt okulistycznych. W większości przypadków do pełnej satysfakcji pacjenta wystarczy prawidłowo dobrana korekcja okularowa.

CHOROBY PLAMKI ŻÓŁTEJ

CHOROBY PLAMKI ŻÓŁTEJ

Choroby plamki żółtej należą do najpoważniejszych chorób okulistycznych. Dotyczą one struktury, która odpowiedzialna jest za cały sukces ewolucyjny ludzkiego oka. Dzięki prawidłowo funkcjonującej plamce żółtej

ZAĆMA

ZAĆMA

Zaćma to zmętnienie soczewki oka spowodowane starzeniem się organizmu. Zaćma utrudnia odbieranie bodźców z otaczającego nas świata. Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy, które w pełni przywraca funkcję narządu wzroku, jest zabieg chirurgiczny.

JASKRA

JASKRA

Jaskra to choroba, która jest jedną z najczęstszych przyczyn nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. Przez długi czas może przebiegać bezobjawowo, dlatego tak ważne są regularne badania okulistyczne. Szczególnie powinny o tym pamiętać osoby, których krewni są leczeni z powodu jaskry.

ZAPALENIE BŁONY NACZYNIOWEJ

ZAPALENIE BŁONY NACZYNIOWEJ

Błona naczyniowa to część gałki ocznej składająca się w dużej mierze z naczyń. W ramach struktur wchodzących w skład błony naczyniowej wyróżnia się: tęczówkę, ciało rzęskowe, naczyniówkę.

ZAPALENIE NADTWARDÓWKI

ZAPALENIE NADTWARDÓWKI

Zapalenie nadtwardówki to jałowy stan zapalny dotyczący błony pokrywającej gałkę oczną, która znajduje się pod spojówką.

ZAPALENIE NERWU WZROKOWEGO

ZAPALENIE NERWU WZROKOWEGO

Nerw wzrokowy to struktura, która łączy gałkę oczną z mózgiem. Zapalenie nerwu wzrokowego to ciężkie schorzenie, które może doprowadzić do utraty widzenia.

ZAPALENIE ROGÓWKI

ZAPALENIE ROGÓWKI

Zapalenia rogówki należą do najcięższych chorób okulistycznych, a szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia jest konieczne dla wyzdrowienia.

ZAPALENIE SPOJÓWEK

ZAPALENIE SPOJÓWEK

Jednym z najczęstszych problemów, z którym pacjenci zgłaszają się do lekarza okulisty oraz lekarza okulisty dziecięcego, jest zapalenie spojówek.

ZAPALENIE TWARDÓWKI

ZAPALENIE TWARDÓWKI

Zapalenie twardówki może współistnieć z zapaleniem rogówki oraz z zapaleniem błony naczyniowej i stanowić zagrożenie dla prawidłowego widzenia.

Inne

Inne

Lekarze współpracujący z Okulistyką Akademicką zajmują się leczeniem także innych chorób okulistycznych, które nie zostały opisane w powyższych sekcjach.

Otwórz czat
1
Napisz do nas
Napisz do nas