Profesjonalne badania wzroku pozwalają we wczesnym etapie wykryć choroby oczu, uniemożliwiając tym samym rozwój schorzeń. Okulista na Białołęce zajmuje się diagnozą wad wzroku, choroby plamki żółtej, zaćmy, jaskry i zespołu suchego oka. Jeżeli u pacjenta nie stwierdzono chorób oczu lub problemów z widzeniem, warto wykonywać rutynową kontrolę raz na 2 lata. Natomiast w przypadku konieczności noszenia okularów lub występowania przewlekłych chorób oczu, najlepiej planować wizyty lekarskie raz na rok.

Okulista Warszawa Białołęka, Bielany

Wizyta w naszym gabinecie dzieli się na dwa etapy, czyli wywiad z pacjentem oraz badanie diagnostyczne. Na tej podstawie okulista może rozpoznać uwarunkowania genetyczne, które mogą być przyczyną chorób oczu, a następnie postawić diagnozę i w razie potrzeby, wprowadzić plan leczenia. Profilaktyczne badania narządku wzroku pozwalają uniknąć pogłębiających się chorób, które mogą nie tylko prowadzić do pogorszenia komfortu życia, ale również utraty zdolności widzenia. Opieką okulistyczną szczególnie powinni zostać objęci pacjenci, którzy posiadają w rodzinie przypadki chorób oczu, cierpią na cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze. Oprócz wad wzroku diagnozujemy choroby spojówek, gałki ocznej, narządku łzowego, powiek oraz nerwu wzrokowego. Nasi okuliści wykonują badania takie jak ocena ostrości wzroku, badanie pola widzenia, badanie dna oka, badanie USG oka, pomiar ciśnienia w gałce ocznej oraz optyczna koherentna tomografia (OCT).

Okulista dla dzieci Warszawa Białołęka, Bielany

Okulista dla dzieci na Białołęce i Bielanach oferuje kompleksową diagnostykę zaburzeń widzenia oraz chorób narządów wzroku u młodych pacjentów. Dzięki profilaktyce, okulista może już we wczesnym stadium rozpoznać schorzenia i nieprawidłowości narządu wzroku, zalecając dalsze leczenie. Regularne badania wzroku mają decydujące znaczenie dla jakości widzenia w dorosłym życiu. U dzieci i młodzieży narząd wzroku znajduje się w fazie ciągłego rozwoju, dlatego warto kontrolować stan oczu raz na rok.

Wskazaniami do wizyty u okulisty są nie tylko nieprawidłowości w widzeniu, ale również urazy oka, infekcje oka, łzawiące oczy, podejrzenie zeza, oczopląs czy widoczne nieprawidłowości w budowie gałek ocznych. Warto również udać się z do lekarza okulisty, kiedy dziecko skarży się na bóle oczu lub głowy, podwójne widzenie, światłowstręt, pieczenie lub swędzenie gałki ocznej, a także w przypadku zwiększonej częstotliwości mrugania oraz mrużenia oczu w trakcie czytania.

Nasz okulista zapewnia najmłodszym pacjentom kompleksową pomoc okulistyczną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb oraz wieku dziecka. Duży nacisk kładziemy na zapewnienie komfortowych warunków dzieciom i rodzicom, aby wizyta przyniosła pożądane efekty. Zapraszamy do naszego gabinetu okulistycznego mieszkańców warszawskich dzielnic Bielany i Białołęka.

Okulista Warszawa

Leczymy

Okuliści oraz okuliści dziecięcy skupieni wokół projektu Okulistyka akademicka specjalizują się w diagnozowaniu oraz leczeniu szerokiego spektrum chorób okulistycznych. Najczęstsze konsultacje dotyczą pogorszenia wzroku, czerwonego oka oraz bólu lub dyskomfortu okolicy gałki ocznej. Zobacz w czym jeszcze możemy Ci pomóc!

Wada wzroku

Wada wzroku

Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm a także starczowzroczność, to najczęstsze przyczyny wizyt okulistycznych. W większości przypadków do pełnej satysfakcji pacjenta wystarczy prawidłowo dobrana korekcja okularowa.

Zespół suchego Oka

Zespół suchego Oka

Zespół suchego oka to częsta przyczyna okresowego pogorszenia widzenia oraz istotnego dyskomfortu pochodzącego z okolicy gałki ocznej. Personalizowane leczenie pozwala na szybkie uwolnienie się od problemów!

Choroby plamki Żółtej

Choroby plamki Żółtej

Choroby plamki żółtej należą do najpoważniejszych chorób okulistycznych. Dotyczą one struktury, która odpowiedzialna jest za cały sukces ewolucyjny ludzkiego oka. Dzięki prawidłowo funkcjonującej plamce żółtej człowiek rozpoznaje barwy, kontrast oraz najmniejsze detale otaczającego nas świata. Uszkodzenie plamki żółtej prowadzi do utraty tych funkcji i znacznie ogranicza nasze doznania wzrokowe.

Zaćma

Zaćma

Zaćma to zmętnienie soczewki oka spowodowane starzeniem się organizmu. Zaćma utrudnia odbieranie bodźców z otaczającego nas świata. Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy, które w pełni przywraca funkcję narządu wzroku, jest zabieg chirurgiczny.

Jaskra

Jaskra

Jaskra to choroba, która jest jedną z najczęstszych przyczyn nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. Przez długi czas może przebiegać bezobjawowo, dlatego tak ważne są regularne badania okulistyczne. Szczególnie powinny o tym pamiętać osoby, których krewni są leczeni z powodu jaskry.

Otwórz czat
1
Napisz do nas
Napisz do nas