Okulistyka akademicka świadczy pomoc okulistyczną dla dzieci i dorosłych, dostosowaną do wieku i potrzeb każdego pacjenta. Okuliści specjalizują się w diagnostyce wad wzroku i chorób oczu, wykorzystując nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

Okulista Łomianki

Oprócz badania ostrości wzroku, okulista w Łomiankach specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób okulistycznych, takich jak zespół suchego oka, zaćma, jaskra czy choroby plamki żółtej. Wykorzystując nowoczesną aparaturę diagnostyczną lekarz może szybko zdiagnozować problem pacjenta i wdrożyć indywidualne leczenie. Okulista w Łomiankach wykonuje badania takie jak ocena ostrości wzroku, badanie pola widzenia, badanie dna oka, badanie USG oka, pomiar ciśnienia w gałce ocznej oraz optyczna koherentna tomografia (OCT). Poszczególne zabiegi mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, historii chorób oraz uwarunkowań genetycznych.

Warto zdecydować się na wizytę u okulisty w przypadku wystąpienia takich dolegliwości jak bóle oczu, nadmierne łzawienie, pogorszone widzenie, uczucie ciała obcego w oku, światłowstręt, częste infekcje oczu, pieczenie i swędzenie w gałce ocznej, zaczerwienienie oraz uczucie suchości w oczach. W przypadku zdrowych oczu, warto wykonywać rutynową kontrolę wzroku przynajmniej raz na 2 lata. Natomiast jeżeli występowały u pacjenta choroby oczu lub istnieje konieczność noszenia okularów, wizyty powinny odbywać się częściej. Dzięki wczesnej diagnozie chorób oczu, wdrożenie odpowiedniego leczenia pomoże uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych w przyszłości. Wiele schorzeń narządu wzroku nie daje objawów we wczesnym stadium.

Okulista dla dzieci Łomianki

Nasi specjaliści zapewniają kompleksową opiekę okulistyczną dzieci od 5 roku życia. Podczas pierwszej wizyty okulista bada ruchomość gałek ocznych, diagnozuje ewentualną obecność zeza, wad wzroku oraz wad wrodzonych, dziedziczonych genetycznie, które mogą stać się przyczyną chorób. Dzieci z nierozpoznaną i nieskorygowaną wadą wzroku są narażone na problemy z widzeniem w wieku dorosłym. Mogą mieć również gorsze wyniki w nauce, dysleksję czy dysgrafię. W przypadku dzieci i młodzieży, warto planować wizyty u okulisty raz na rok, ze względu na to, że narząd wzroku znajduje się w stadium ciągłego rozwoju. Należy udać się z dzieckiem do okulisty, jeżeli rodzic zauważy pierwsze sygnały problemów z narządem oczu. Należą do nich bóle oczu lub głowy, mrużenie oczu podczas czytania, częste pocieranie oczu, trudności ze skupieniem uwagi w jednym punkcie oraz swędzenie lub pieczenie oczu.

Odpowiednie podejście do małego pacjenta jest kluczowe podczas wizyty okulistycznej. Dzięki temu lekarz może szybko zbadać narząd wzroku dziecka, postawić diagnozę i w razie konieczności wdrożyć leczenie. Okulista w Łomiankach w zrozumiały sposób przekaże małemu pacjentowi na czym polega badanie i poinformuje, że nie jest bolesne, co zdecydowanie pozwoli zmniejszyć stres związany z wizytą lekarską. Nasi okuliści zawsze podchodzą do badania oczu dzieci w subtelny i empatyczny sposób, zapewniając przy tym przyjemną atmosferę.

Okulista Warszawa

Leczymy

Okuliści oraz okuliści dziecięcy skupieni wokół projektu Okulistyka akademicka specjalizują się w diagnozowaniu oraz leczeniu szerokiego spektrum chorób okulistycznych. Najczęstsze konsultacje dotyczą pogorszenia wzroku, czerwonego oka oraz bólu lub dyskomfortu okolicy gałki ocznej. Zobacz w czym jeszcze możemy Ci pomóc!

Wada wzroku

Wada wzroku

Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm a także starczowzroczność, to najczęstsze przyczyny wizyt okulistycznych. W większości przypadków do pełnej satysfakcji pacjenta wystarczy prawidłowo dobrana korekcja okularowa.

Zespół suchego Oka

Zespół suchego Oka

Zespół suchego oka to częsta przyczyna okresowego pogorszenia widzenia oraz istotnego dyskomfortu pochodzącego z okolicy gałki ocznej. Personalizowane leczenie pozwala na szybkie uwolnienie się od problemów!

Choroby plamki Żółtej

Choroby plamki Żółtej

Choroby plamki żółtej należą do najpoważniejszych chorób okulistycznych. Dotyczą one struktury, która odpowiedzialna jest za cały sukces ewolucyjny ludzkiego oka. Dzięki prawidłowo funkcjonującej plamce żółtej człowiek rozpoznaje barwy, kontrast oraz najmniejsze detale otaczającego nas świata. Uszkodzenie plamki żółtej prowadzi do utraty tych funkcji i znacznie ogranicza nasze doznania wzrokowe.

Zaćma

Zaćma

Zaćma to zmętnienie soczewki oka spowodowane starzeniem się organizmu. Zaćma utrudnia odbieranie bodźców z otaczającego nas świata. Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy, które w pełni przywraca funkcję narządu wzroku, jest zabieg chirurgiczny.

Jaskra

Jaskra

Jaskra to choroba, która jest jedną z najczęstszych przyczyn nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. Przez długi czas może przebiegać bezobjawowo, dlatego tak ważne są regularne badania okulistyczne. Szczególnie powinny o tym pamiętać osoby, których krewni są leczeni z powodu jaskry.

Otwórz czat
1
Napisz do nas
Napisz do nas