dr n. med. Joanna Przybek-Skrzypecka

Specjalizacje Doświadczenie

W 2012 r. z wyróżnieniem ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) i zdała Lekarski Egzamin Końcowy z II najwyższym wynikiem otrzymując nagrodę Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Od 2013 r. nieprzerwanie pracuje w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie, od 2019 r. w Katedrze i Klinice Okulistyki WUM na stanowisku adiunkta. Od 2019 r. jest także sekretarzem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Jako konsultant Instytutu Psychiatri i Neurologii w Warszawie diagnozuje tzw. „trudne przypadki” z pogranicza okulistyki i innych dziedzin medycyny. Do jej szczególnych zainteresowań klinicznych należy farmakoterapia okulistyczna (szczególnie infekcji okulistycznych), neuro-okulistyka i chirurgia zaćmy.

W 2018 r., po zakończeniu studiów doktoranckich realizowanych w Katedrze i Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM, obroniła pracę doktorską. W 2019 r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie okulistyki i jego europejski odpowiednik (European Board of Ophthalmology Exam) w Paryżu (EBO).

Uczestniczyła w wielu badaniach klinicznych oraz stażach zagranicznych, m.in. w 2017 r. na Columbia University, Nowy Jork, USA, gdzie realizowała grant Fundacji Kościuszkowskiej, w 2018 w Manchester Royal Eye Hospital, w 2019 w Moorfields w Wielkiej Brytanii. Regularnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności na kursach okulistycznych krajowych i zagranicznych.

Praca dydaktyka akademickiego to jej pasja, uczy studentów kierunku lekarskiego WUM od 2010 r. W 2014 r. zajęła II miejsce w dydaktycznej ankiecie studenckiej na I Wydziale Lekarskim WUM. Zarówno studenci jak i pacjenci podkreślają jej umiejętność jasnego tłumaczenia problemów okulistycznych jak i przyjazną atmosferą, którą Pani Doktor buduje na zajęciach/wizytach lekarskich.

Prywatnie lubi czyta i gotować.

Otwórz czat
1
Napisz do nas
Napisz do nas