Zrozumieć operację zaćmy: Przewodnik dla pacjentów

Co to jest operacja zaćmy? Operacja zaćmy to zabieg mający na celu przywrócenie widzenia, które zostało zamazane przez zaćmę. Podczas tej operacji zmętniała soczewka wewnątrz oka, która powoduje zaburzenia widzenia, jest usuwana i zastępowana przezroczystą, sztuczną soczewką. Ta sztuczna soczewka jest znana jako soczewka wewnątrzgałkowa.

Czas trwania i komfort: Operacja trwa zazwyczaj 15 minut. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, a większość pacjentów zgłasza jedynie niewielki dyskomfort. Podczas zabiegu pacjent zachowuje świadomość. Chociaż będziesz w stanie zobaczyć światło i ruch, nie zobaczysz konkretnych szczegółów zabiegu.

Relaks: Lekarz anestezjolog podaje leki, które pomogą zachować spokój i odprężenie.

Znieczulenie oka: Krople znieczulające zostaną umieszczone w oku, aby zapobiec odczuwaniu bólu.

Sam zabieg: Chirurg wykona niewielkie nacięcia w oku.

Specjalistyczne narzędzia zostaną użyte do delikatnego rozbicia i usunięcia zmętniałej soczewki. Na koniec do oka zostanie wszczepiona soczewka wewnątrzgałkowa:

Po operacji: Pacjent spędzi krótki czas w strefie rekonwalescencji poza salą operacyjną. Ma to na celu upewnienie się, że pacjent czuje się

Opieka pooperacyjna: Po zabiegu pacjent otrzyma instrukcje dotyczące pielęgnacji oka w trakcie gojenia. Ważne jest, aby postępować zgodnie z tymi instrukcjami, aby zapewnić sprawny powrót do zdrowia i najlepszy możliwy wynik dla wzroku.

Okulista Warszawa

Zobacz również

WADA WZROKU

WADA WZROKU

Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm a także starczowzroczność, to najczęstsze przyczyny wizyt okulistycznych. W większości przypadków do pełnej satysfakcji pacjenta wystarczy prawidłowo dobrana korekcja okularowa.

ZESPÓŁ SUCHEGO OKA

ZESPÓŁ SUCHEGO OKA

Choroby plamki żółtej należą do najpoważniejszych chorób okulistycznych. Dotyczą one struktury, która odpowiedzialna jest za cały sukces ewolucyjny ludzkiego oka. Dzięki prawidłowo funkcjonującej plamce żółtej człowiek rozpoznaje barwy, kontrast oraz najmniejsze detale otaczającego nas świata. Uszkodzenie plamki żółtej prowadzi do utraty tych funkcji i znacznie ogranicza nasze doznania wzrokowe.

CHOROBY PLAMKI ŻÓŁTEJ

CHOROBY PLAMKI ŻÓŁTEJ

Choroby plamki żółtej należą do najpoważniejszych chorób okulistycznych. Dotyczą one struktury, która odpowiedzialna jest za cały sukces ewolucyjny ludzkiego oka. Dzięki prawidłowo funkcjonującej plamce żółtej

ZAĆMA

ZAĆMA

Zaćma to zmętnienie soczewki oka spowodowane starzeniem się organizmu. Zaćma utrudnia odbieranie bodźców z otaczającego nas świata. Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy, które w pełni przywraca funkcję narządu wzroku, jest zabieg chirurgiczny.

JASKRA

JASKRA

Jaskra to choroba, która jest jedną z najczęstszych przyczyn nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. Przez długi czas może przebiegać bezobjawowo, dlatego tak ważne są regularne badania okulistyczne. Szczególnie powinny o tym pamiętać osoby, których krewni są leczeni z powodu jaskry.

ZAPALENIE BŁONY NACZYNIOWEJ

ZAPALENIE BŁONY NACZYNIOWEJ

Błona naczyniowa to część gałki ocznej składająca się w dużej mierze z naczyń. W ramach struktur wchodzących w skład błony naczyniowej wyróżnia się: tęczówkę, ciało rzęskowe, naczyniówkę.

ZAPALENIE NADTWARDÓWKI

ZAPALENIE NADTWARDÓWKI

Zapalenie nadtwardówki to jałowy stan zapalny dotyczący błony pokrywającej gałkę oczną, która znajduje się pod spojówką.

ZAPALENIE NERWU WZROKOWEGO

ZAPALENIE NERWU WZROKOWEGO

Nerw wzrokowy to struktura, która łączy gałkę oczną z mózgiem. Zapalenie nerwu wzrokowego to ciężkie schorzenie, które może doprowadzić do utraty widzenia.

ZAPALENIE ROGÓWKI

ZAPALENIE ROGÓWKI

Zapalenia rogówki należą do najcięższych chorób okulistycznych, a szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia jest konieczne dla wyzdrowienia.

ZAPALENIE SPOJÓWEK

ZAPALENIE SPOJÓWEK

Jednym z najczęstszych problemów, z którym pacjenci zgłaszają się do lekarza okulisty oraz lekarza okulisty dziecięcego, jest zapalenie spojówek.

ZAPALENIE TWARDÓWKI

ZAPALENIE TWARDÓWKI

Zapalenie twardówki może współistnieć z zapaleniem rogówki oraz z zapaleniem błony naczyniowej i stanowić zagrożenie dla prawidłowego widzenia.

Inne

Inne

Lekarze współpracujący z Okulistyką Akademicką zajmują się leczeniem także innych chorób okulistycznych, które nie zostały opisane w powyższych sekcjach.

Otwórz czat
1
Napisz do nas
Napisz do nas